Logo Klub LA OPTIMA_RLTL_v4_wiekszy kwadrat i litery s
  • 602-318-733
  • piotr.zaniat@bhpoptima.pl

Włocławek: 2. Puchar Kujaw 2020 z udziałem zawodników RLTL OPTIMA Radom.

27 czerwca 2020 roku we Włocławku odbył się 2. Puchar Kujaw 2020, w którym udział wzięła 3-osobowa reprezentacja naszego klubu: Mateusz Kaczor , Patryk Pawłowski i Stanisław Lebioda. Podopieczni trenera Leszka Trzosa wystartowali na dystansie 5000m.

Mateusz Kaczor po emocjonującym finiszu, rzutem na taśmę wygrał bieg o niespełna 5 setnych sekundy nad drugim na mecie Kamilem Jastrzębskim reprezentującym SKB Kraśnik.  Wynik Kaczora 14:10.05 plasuje go na pierwszym miejscu tegorocznych Polskich tabel na tym dystansie i jest jego nowym rekordem życiowym poprawionym o ponad 16s. 

Patryk Pawłowskie zajął ósme miejsce uzyskując czas 14:41.33. Stanisław Lebioda startował w drugiej serii biegu i wykręcił 15:14.46

Bieg Kazików

8 marzec 2020 rok. Niektórym bez wątpienia kojarzy się ten dzień z kwiatami i czekoladkami, nam natomiast z medalami i bardzo wymagającą trasą Biegu Kazików.
Była to trzynasta edycja tego biegu i dla nas jako klubu okazała się bardzo szczęśliwa.
Już sam fakt, że bieg się odbył, a frekwencja dopisała było ogromnym sukcesem. Na szczęście ktoś zamówił również pogodę na dzień startu, która oscylowała w okolicach 12 stopni.
Niedzielne rozgrywki zaczęły się od starć najmłodszych, gdzie w kategorii 8-9 lat Alan Świostek zajął trzecie miejsce. Jest on zawodnikiem trenerki Anety Błasińskiej.
W kategorii 14-15 lat chłopców oraz 14-15 lat dziewcząt najwyższe miejsca podium wywalczyli zawodnicy trenera Artura Błasińskiego – Wiktor Janduła i Julia Walczak.

W biegu głównym, liczącym 10 km bardzo wymagającej trasy ze zmienną nawierzchnią i licznymi zakrętami wystartowało kilku naszych świetnych zawodników. Jednym z nich był wszystkim nam dobrze znany Mateusz Kaczor, który po 29 minutach wbiegał na ostatnią prostą. Finiszował w niezwykłym stylu tuż za Arturem Kozłowskim, olimpijczykiem z 2016 roku.

Zawodnik jak i trener – Leszek Trzos byli bardzo usatysfakcjonowani ze startu, oraz 2 miejsca. Zwłaszcza, że bieg poprzedzał dość duży kilometraż, bardziej ,,przygotowawczy” niż ,,startowy”. Nasz kolejny zawodnik Patryk Pawłowski zajął wysokie 5 miejsce i uzyskał czas 31:40 min. Jest to niewątpliwie bardzo dobry wynik zwłaszcza, że nowy podopieczny trenera Leszka Trzosa wraca dopiero do formy po licznych kontuzjach. W również świetnym czasie na metę dotarł Stanisław Lebioda (trener Leszek Trzos), zajmując 8 miejsce z czasem 32:39 min. Zawodnik był bardzo zadowolony ze swojej dyspozycji, zważywszy iż założenia na owy start były bardziej ,,treningowe’’ niż nastawione na ściganie się.

Jako 8 w kategorii M20 uplasował się zawodnik Paweł Krawczyk z czasem 37:37 min, jest on podopiecznym trenera Artura Błasińskiego
Wśród kobiet jako 19 OPEN i 2 w kategorii K16 dotarła Hela Mazurkiewicz, również zawodniczka Artura Błasińskiego.

Czas Zmian

Początek roku to dla wszystkich czas zmian. Dla nas jako klubu również. Jedną z takich zmian jest nowy sponsor tytularny którym od teraz jest BHP OPTIMA. Niczym domino ciągnie to za sobą kolejną zmianę. Jest nią inna nazwa klubu. Zapewne minie trochę czasu zanim wszyscy się przestawimy, choć niewątpliwie RLTL OPTIMA Radom brzmi bardzo dźwięcznie. Pisząc ten tekst już słyszę w głowie głos spikera, który informuje o kolejnym zwycięstwie zawodnika Optimy. Wy też to teraz słyszycie? Jeśli nie, to na pewno wyobrażacie sobie zawodnika Radomia, który właśnie miażdży konkurencję, a kibice szaleją. Myślę, że wszystkim jest to sobie łatwo zwizualizować. Mamy w końcu wielu bardzo zdolnych zawodników. Nie są to tylko lokalne gwiazdy, ale zawodnicy rozpoznawalni na arenie krajowej. Zdobywają oni liczne medale na Mistrzostwach Polski w różnych kategoriach wiekowych, należą do kadry narodowej oraz reprezentują kraj na arenie międzynarodowej. Każdy zawodnik, trener, działacz i sponsor dokłada cegiełkę do wspólnego sukcesu. Dzięki temu w poprzednim roku jako klub uplasowaliśmy się na 10 miejscu w rankingu Klubowego Mistrza Polski w lekkiej atletyce (na 381 klubów). Rzeczą u nas niezmienną jest ambicja i zapał. Dwie rzeczy które są niezależne od wieku czy stażu treningowego. Wchodząc na stadion po prostu to widać!
Trzymajcie kciuki za zawodników, wspierajcie i śledźcie nasze wyniki.
Do zobaczenia niebawem!

Najnowsze Wpisy

Strona jest własnością RLTL Optima Radom.

Autor: Mateusz Kaczor