8 marzec 2020 rok. Niektórym bez wątpienia kojarzy się ten dzień z kwiatami i czekoladkami, nam natomiast z medalami i bardzo wymagającą trasą Biegu Kazików.
Była to trzynasta edycja tego biegu i dla nas jako klubu okazała się bardzo szczęśliwa.
Już sam fakt, że bieg się odbył, a frekwencja dopisała było ogromnym sukcesem. Na szczęście ktoś zamówił również pogodę na dzień startu, która oscylowała w okolicach 12 stopni.
Niedzielne rozgrywki zaczęły się od starć najmłodszych, gdzie w kategorii 8-9 lat Alan Świostek zajął trzecie miejsce. Jest on zawodnikiem trenerki Anety Błasińskiej.
W kategorii 14-15 lat chłopców oraz 14-15 lat dziewcząt najwyższe miejsca podium wywalczyli zawodnicy trenera Artura Błasińskiego – Wiktor Janduła i Julia Walczak.

W biegu głównym, liczącym 10 km bardzo wymagającej trasy ze zmienną nawierzchnią i licznymi zakrętami wystartowało kilku naszych świetnych zawodników. Jednym z nich był wszystkim nam dobrze znany Mateusz Kaczor, który po 29 minutach wbiegał na ostatnią prostą. Finiszował w niezwykłym stylu tuż za Arturem Kozłowskim, olimpijczykiem z 2016 roku.

Zawodnik jak i trener – Leszek Trzos byli bardzo usatysfakcjonowani ze startu, oraz 2 miejsca. Zwłaszcza, że bieg poprzedzał dość duży kilometraż, bardziej ,,przygotowawczy” niż ,,startowy”. Nasz kolejny zawodnik Patryk Pawłowski zajął wysokie 5 miejsce i uzyskał czas 31:40 min. Jest to niewątpliwie bardzo dobry wynik zwłaszcza, że nowy podopieczny trenera Leszka Trzosa wraca dopiero do formy po licznych kontuzjach. W również świetnym czasie na metę dotarł Stanisław Lebioda (trener Leszek Trzos), zajmując 8 miejsce z czasem 32:39 min. Zawodnik był bardzo zadowolony ze swojej dyspozycji, zważywszy iż założenia na owy start były bardziej ,,treningowe’’ niż nastawione na ściganie się.

Jako 8 w kategorii M20 uplasował się zawodnik Paweł Krawczyk z czasem 37:37 min, jest on podopiecznym trenera Artura Błasińskiego
Wśród kobiet jako 19 OPEN i 2 w kategorii K16 dotarła Hela Mazurkiewicz, również zawodniczka Artura Błasińskiego.